Знахідки з Монастирської гори
Замість очікуваного старого, культурного шару на археологів чекав післявоєнний, у якому було обмаль знахідок
Полтавські археологи завершили дослідження на Монастирській горі. Як розповів археолог, заступник голови правління Спілки археологів України Юрій Пуголовок, підземного ходу дослідники не знайшли, а хід робіт показав, що вони і не могли його там знайти:
— Під час дослідження ми зрозуміли, що ця ділянка засипана шарами землі, які взяті з інших місць. Один із шарів — це сміття та гілки дерев. Навіть на глибині 3 метрів знайшли пластикову пляшку. Думаємо, що після Другої світової війни тодішню дорогу до монастиря неодноразово засипали і сформували сучасний «серпантин». Ті, хто засипав стару дорогу землею (думаю, що у різні часи), взяли й землю із сусідньої ділянки, де був культурний шар. Саме цей значимий для нас шар ми й знайшли. Там були керамічні вироби, ковані цвяхи та фальшива польська монета із зображенням польського короля Яна ІІ Казиміра.
Фальшива польська монета із зображенням польського короля Яна ІІ Казиміра
Юрій Пуголовок звернувся до місцевих мешканців-старожилів, щоб вони надали інформацію про роботи із дорогою, які проводилися після війни і до наших днів.
Після дослідження археологи направили владі міста офіційного листа, що дозволяє проектантам з ТОВ «Власт-Буд» завершити роботи. Після цього етапу мають розпочати безпосередні ремонтні роботи з ліквідації наслідків зсуву дороги на вул. Паїсія Величковського.
Нагадаємо, попередній проект передбачає відновлювальні роботи на ділянці довжиною 328 метрів. Вздовж аварійної ділянки буде збудована підпірна стіна із палями довжиною 8-12 метрів. Також запроектована система водовідведення та пішохідна доріжка. У травні проектанти планували завершити усі роботи.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»