У Держдепі анонсують «потужний сигнал» підтримки Україні на саміті НАТО

Заступник помічника державного секретаря США Крістофер Сміт. Суспільне Новини/Олександр Брамський

За результатами Вашингтонського саміту НАТО варто очікувати "дуже сильного сигналу" підтримки Україні від союзників. І це історичне зобов’язання щодо підтримки, якого ніколи не отримувала жодна інша країна-претендент на членство в Альянсі.

Про це у коментарі Суспільному сказав заступник помічника державного секретаря США Крістофер Сміт.

За його словами західні партнери визнають, що Україна бореться за принципи та цінності, які НАТО покликане захищати і цінують "героїчні жертви", на які українські воїни щодня йдуть "заради досягнення воєнної перемоги над Володимиром Путіним".

"Я думаю, ви можете очікувати дуже сильного сигналу підтримки не лише від Сполучених Штатів, але й від усіх їхніх союзників. Ми прагнемо допомогти Україні виграти цю війну, і ми надаємо допомогу не лише у сфері безпеки, але й економічну допомогу, допомогу для розв'язання енергетичних проблем", — сказав представник Держдепу.

За словами Сміта, те, на що Україна може розраховувати і що Україна вже може побачити, – це історичне зобов’язання щодо підтримки, якого ніколи не отримувала жодна інша країна-претендент на членство в Альянсі.

"У Німеччині була створена навчена та оснащена місія НАТО, а в Києві – старший цивільний представник Альянсу, щоб допомогти працювати над реформами та іншими організаційними змінами, необхідними для відповідності критеріям членства. І, як оголосив учора президент, п’ять нових стратегічних систем ППО та десятки тактичних систем ППО для відповіді на комплексний виклик, який надходить з боку Росії. І, нарешті, заява держсекретаря сьогодні вранці, F-16 вже прямують до України, і вони збираються захищати українське небо, захищати українське поле бою цього літа", — сказав він.

Представник Держдепу наголосив, що США хочуть переконатися, що нові здатності на полі бою, які дуже важливі, матимуть запланований ефект і нададуть Україні перевагу, на яку Вашингтон очікує.

Про посилення ППО

За словами Сміта посилення української ППО — це величезний крок вперед за загальним рівнем покриття, але воно звісно, не обмежується єдиними системами Patriot.

"Patriot є важливими стратегічними елементами системи, але ми не здаємось. Ми збираємося знайти більше ППО для України. Наші дипломати в Дердепі, наші колеги з питань оборони в Міноборони, ми щодня працюємо над пошуком нових систем ППО, щоб посилити інтегрований захист, який забезпечують усі ці системи над небом України, не лише для солдатів на полі бою, а й для цивільних осіб, які проживають у Києві та інших великих містах", — сказав він.

Американський дипломат засудив ракетний удар РФ по Охматдиту і зазначив, що неодноразово бував у лікарні, коли жив в Україні.

"У 2022 році наш держсекретар відвідував Охматдит і проводив час з дітьми та пацієнтами в цій лікарні, і це просто огидно бачити, як на неї нападають росіяни. На жаль, це частина шаблону. Ми бачили, як росіяни атакували лікарні, школи та інші елементи цивільної інфраструктури протягом цього широкомасштабного вторгнення, і наша ППО допоможе вам захиститися від цієї загрози", — сказав Сміт.

Про збиття Польщею ракет в повітряному просторі України

Представник Держдепу прокоментував заяву міністра оборони Польщі Косіняка-Камиша про те, що польська сторона не буде збивати російські ракети, які летять через Україну в її напрямку, якщо не буде відповідного рішення на рівні НАТО.

"Я розумію, що про це йдеться в польсько-українській двосторонній угоді про безпеку. Я не хочу коментувати особливості цієї двосторонньої угоди, але я скажу, що ми розглядаємо всі варіанти допомоги Україні в цей критичний момент, і наша безпекова допомога, незалежно від того, чи вона здійснюється двосторонньо США з іншими союзниками або як альянс НАТО буде скориговано та адаптовано для протидії загрозам, з якими ви стикаєтесь. Подібно до того, як ці загрози пристосовуються, ми збираємося адаптовуватися, щоб допомогти вам зустрітися з ними та подолати їх", — сказав він.

Про колективний захист НАТО

За словами Сміта, Сполучені Штати та союзники по НАТО захищатимуть кожен дюйм території НАТО в кожній сфері, чи це суша, море, повітря, кібернетика чи космос.

"Ми зустрінемося і будемо захищатися від кожної окремої загрози, що виникає в цьому просторі. Ми сприймаємо це дуже серйозно, і як альянс і як член альянсу ми зобов’язуємося використовувати всі інструменти нашої національної сили для захисту території НАТО", — сказав він.

Новини Полтави